Észt delegáció fogadása az Észak-magyarországi szénrégióban

Közzétéve:

Kategória:

A Szénrégió Bizottság Titkársága a LIFE IP projekt keretében egy hétfős delegációt fogadott az észtországi Ida-Viru szénrégióból. A találkozó fő célja az igazságos átmenettel kapcsolatos tapasztalatok megosztása volt. A delegációt az Ida-Viru megyei önkormányzati szövetség képviselői, polgármesterek és alpolgármesterek alkották.

A program első részeként a delegáció a mátrai erőműbe látogatott, ahol az MVM Mátra Energia Zrt. vezérigazgatója, Vécsi György ismertette az erőmű jövőképét, illetve üzemlátogatás keretében volt lehetőségünk betekinteni az erőmű működésébe. Az erőmű meglátogatása után a Titkárság egy workshopot szervezett Visontán, mely az átmenetben leginkább érintett polgármesterek és az Energiaügyi Minisztérium képviselőinek részvételével valósult meg. 

A találkozó a LIFE IP North-HU-Trans projekt keretében valósult meg, melyben a Szénrégió Bizottság Titkársága felelős a más szénrégiókkal történő kapcsolatok kialakításáért, a jó gyakorlatok becsatornázáért és azok adaptálási lehetőségeinek feltárásért. 

Hírt beküldte: Dr. Piskóti-Kovács Zsuzsa

Fotó: Hegyi Balázs

Bejegyzés megosztása